ARS ELECTRONICA FESTIVALIS ATKELIAUJA Į VILNIŲ

Ars Electronica – vienas seniausių meno, technologijų ir visuomenės festivalių pasaulyje, kasmet nuo 1979 m. vykstantis Linco mieste Austrijoje. Jis kasmet sutraukia daugiau kaip 100.000 lankytojų iš viso pasaulio, tačiau šiemet dėl pandemijos jis išsiskleis per 120 lokacijų visame pasaulyje, kurios vadinsis sodais („Garden“): Tokyo, Seul, Rio de Janeiro, Los Angeles, Barcelona ir t.t.

Visų sodų žemėlapis čia https://ars.electronica.art/keplersgardens/en/program/

Vilniuje taip pat vyks vienas didesnių renginių – festivalis Ars Electronica Garden Vilnius. Jis išsidėstys rugsėjo 9-13 dienomis naujame kultūros komplekse SODAS 2123 (Vitebsko g. 21 ir 23), kur vyks performansai, koncertai, diskusijos, atviros menininkų studijos ir VR kambariai.

Šių metų festivalio tikslas išbandyti naujus hibridinės realybės modelius: kaip būtų galima susiburti ir dalyvauti didžiuliame festivalyje didelėms grupėms žmonių vienu metu ir fizinėje lokacijoje ir nutolusioje internetu per visą pasaulį.

Todėl kartu su festivalio komanda sukūrėme viso pastato ir šilelio aplink jį 3D skaną, kur festivalio metu bus rodomi kūriniai ir vyks gyvos transliacijos internetu. Visas festivalis naudoja virtualias Mozilla Hubs aplinkas, kurias bus patirti tiek per savo kompiuterio ekraną, tiek per virtualius akinius namie ar pačiame komplekse SODAS2123. Programa https://arselectronica.sodas2123.lt/programa/.

Šių metų festivalio temos

Autonomy – Democracy
Ecology – Technology
Humanity
Uncertainty

Daugiau apie Ars Electronica festivalį ir jo istoriją https://ars.electronica.art/about/en/history/

Organizatoriai: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS) kartus Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedra, Instituto Media, Všį MENE.

Kuratorius-komisaras dr. Vytautas Michelkevičius

Kuratorių komanda: Danutė Gambickaitė, Lina Rukevičiūtė, Mindaugas Gapševičius, Ignas Pavliukevičius, Gailė Griciūtė

Menininkai: Mindaugas Gapševičius, Ignas Pavliukevičius, Gailė Griciūtė, Brigita Kasperaitė, Rūta Spelskytė, Valentinas Klimašauskas, Auksė Gaižauskaitė, Vitalij Červiakov, ūmėdė ir kiti.

Komanda: Antanas Skučas, Arturas Bukauskas, Paulius Žižliauskas, Gailė Cijūnaitytė, Nidas Kaniušas, Eva Rodz, Žilvinas Baranauskas and all the students, artists and collaborators

Partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė,  Robotikos mokykla ir kiti prisijungę.

www.letmekoo.lt

www.sodas2123.lt